Податковий штраф не нараховується під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів — Кропивницький інститут державного та муніципального управління

Податковий штраф не нараховується під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів

  Суд роз’яснив, що мораторій поширюється як на конкурсну, так і на поточну заборгованість. Суть справи: під час відкриття провадження у справі про банкрутство позивача було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. При цьому за затримку реєстрації податкових накладних фіскали нарахували йому штраф. Позивач оскаржив такі дії податківців. 

Running sneakersAir Jordan 1 High OG "University Blue" 2021 Release Info - Fitforhealth

    Місцевий суд, відмовляючи у задоволенні позову, вказав, що дія мораторію поширюється лише на задоволення вимог конкурсних кредиторів, які виникли до порушення провадження про банкрутство. Однак апеляційний суд з ним не погодився. 

  Відповідно до абз.4 ч.4 ст.12 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання ого банкрутом» (в чинній редакції на момент правовідносин), протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску, податків і зборів (обов'язкових платежів).
  Апеляційний суд вказав, що заборона на нарахування неустойки триває протягом дії мораторію та поширюється як на конкурсну, так і на поточну заборгованість, що виникла після порушення справи про банкрутство.
  Суд зазначив, що аналогічну правову позицію викладено в постановах ВСУ від 1.10.2013 у справі № 3-27гс13 та від 18.12.2012 по справі № 3-67гс12.
  Ця постанова апеляційного суду оскарженню не підлягає, за виключенням випадків передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАСУ.
  Відповідну постанову по справі № 826/13172/18 апеляційний адміністративний суд прийняв 22.01.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM.