«Ви запитуєте – ми відповідаємо» — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
 • Головна
 • «Ви запитуєте – ми відповідаємо»

«Ви запитуєте – ми відповідаємо»

Що турбує абітурієнта та його батьків?

Ще під час навчання в школі або гімназії учні та їхні батьки замислюються над тим, що робити далі після одержання атестата про загальну середню освіту. Виникає чимало запитань: який шлях обрати? Де навчатися? Яка професія буде затребуваною на ринку праці через 5-7 років? Як не помилитися з вибором? Відповіді на них шукають більшість майбутніх абітурієнтів, і ми можемо їм у цьому допомогти.

На сторінці нашого сайту ми відповідаємо на запитання про вступну кампанію 2020 року, роботу приймальної комісії, умови прийому та подальше навчання в Кропивницькому інституті державного та муніципального управління.

 

Просимо надсилати Ваші запитання на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Приймальна комісія нашого навчального закладу докладе максимальних зусиль, щоб абітурієнти мали найоперативнішу інформацію. Гадаємо, що це буде додатковим чинником, який вплине на Ваш вибір ВНЗ.


Бажаємо успішного вступу до омріяного вищого навчального закладу! 

 

 1. Перелік конкурсних предметів, творчих заліків і творчих конкурсів для вступу до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління", а також перелік конкурсних пропозицій можна знайти у Правилах прийому.

 2. Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті: https://ez.osvitavsim.org.ua/ (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:

  • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
  • пароль для входу до кабінету;
  • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Умовами);
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту;
  • середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/).

  Середній бал обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та розраховується як середнє арифметичне всіх зазначених у додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», а також факультативи, в загальну кількість не враховуються.

  УВАГА! У разі виникнення проблем із реєстрацією електронного кабінету, поданням заяв через електронний кабінет, розбіжностей між даними сертифікатів ЗНО та документів про освіту необхідно звернутись до технічної підтримки ЄДЕБО, ДП “Інфоресурс” (cервic підтримки з реєстрації електронних кабінетів і подання електронних заяв):

  +38 (044) 290-18-13

  +38 (095) 281-13-54

  +38 (067) 551-24-74

  +38 (093) 342-38-63.

  Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

  • документа, що посвідчує особу;
  • військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
  • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  • документів, які підтверджують право вступника на зарахування за співбесідою, на участь у конкурсі за результатами вступних іспитів та/або квотою-1, квотою-2, квотою-3 чи квотою-4 на основі повної загальної середньої освіти.

  До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає такі документи:

 3. Перелік предметів сертифікату ЗНО УЦОЯО зазначені в Додатках до Правил прийому до ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління». Правила прийому знаходяться за цим  посиланням.

 4. 2020 року приймають сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 та 2020 років, крім оцінок із англійської, французької, німецької та іспанської мов. Оцінки з англійської, французької, німецької та іспанської мов приймаються лише з сертифікатів 2018, 2019 та 2020 років.

 5. Вступники на молодшого бакалавра, бакалавра на основі повної загальної середньої освіти подають заяви в електронній формі (крім окремих ситуацій — див. відповідь на запитання 7).

  Для подачі е-заяв потрібно заповнити електронну форму в режимі онлайн на сайті: https://ez.osvitavsim.org.ua/ (ця можливість буде відкрита з 1 серпня 2020 р.). За підсумками цього буде створено особистий електронний кабінет вступника. Через нього 13 серпня 2020 р. буде відкрита можливість подання заяв у виші.

 6. У паперовій формі подають вступники:

  • для реалізації права на вступ за іспитами (у разі відсутності у вступника хоча б одного із сертифікатів ЗНО 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов, 2017-2020 років — з інших предметів), співбесідою;
  • за наявності розбіжностей у даних вступника в Єдиній базі (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, стать, громадянство тощо) і в документі про повну загальну середню освіту та у сертифікаті ЗНО;
  • у разі подання документа про повну загальну середню освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
  • у разі подання заяви після завершення строків роботи електронних кабінетів, якщо вступник не зареєстрував електронний кабінет раніше;
  • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління".

 7. Рейтингові списки вступників оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах приймальної комісії та веб-сайті ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" із зазначенням категорій списку. Ці списки оновлюються при внесенні змін протягом строку проведення конкурсного відбору.

 8. Так, КІДМУ має укладений договір про військову підготовку наших студентів з Льотною академією Національного авіаційного університету. Навчання розпочинається з ІІІ курсу. Кафедра відкрита як для юнаків, так і для дівчат.

 9. Конкурсний бал — комплексна оцінка досягнень вступника, яка обраховується за результатами вступних випробувань та іншими показниками з точністю до 0,001 відповідно до Правил прийому на навчання до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління".

  Конкурсний бал обчислюється:

  для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за такою формулою:

  Конкурсний бал (КБ) = К1 * П1 + К2 * П2 + К3 * П3 + К4 * А + К5 * ОУ + К6 * МЛ;

  для вступу на перший курс для здобуття ступеня молодшого бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за такою формулою:

  Конкурсний бал (КБ) = К1 * П1 + К3 * П3 + К4 * А + К5 * ОУ,

  де П1, П2 – оцінки зовнішнього незалежного оцінювання або вступних іспитів з першого та другого предметів; П3 - оцінка зовнішнього незалежного оцінювання, вступного іспиту з третього (для вступу на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра - другого) предмета (за шкалою 100-200); А - середній бал документа про повну загальну середню освіту, переведений у шкалу від 100 до 200 балів відповідно до таблиці переведення середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обчисленого за 12-бальною шкалою, в шкалу 100-200; ОУ - бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів закладу вищої освіти для вступу до нього за шкалою від 100 до 200 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; МЛ – оцінка за мотиваційний лист, переведений у шкалу від 100 до 200. Невід’ємні вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4 встановлюються ПВНЗ КІДМУ з точністю до 0,01; К1, К2, К3 встановлюються на рівні не менше ніж 0,2 кожний; К4 не може перевищувати 0,1; К5 дорівнює 0; К6 дорівнює 0. Сума коефіцієнтів К1, К2, К3, К4, К5, К6 для кожної конкурсної пропозиції має дорівнювати 1.

  Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються так: «3» відповідає «6», «4» відповідає «9», «5» відповідає «12». За відсутності з об'єктивних причин додатка до документа про повну загальну середню освіту його середній бал у 12-бальній шкалі вважається таким, що дорівнює 2. Остаточно конкурсний бал множиться на регіональний (РК), галузевий (ГК), сільський (СК) та першочерговий (ПЧК) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток, причому: РК дорівнює 1,04 для конкурсних пропозицій ПВНЗ КІДМУ; ГК дорівнює 1,00; СК дорівнює 1,02 для осіб, зареєстрованих у селах та які здобули повну загальну середню освіту у закладах освіти, що знаходяться на території сіл, у рік вступу; 1,00 - в інших випадках.

 10. Так, вступникам з числа учасників АТО надається пільга у розмірі 10% від вартості навчання у разі звернення особи щодо надання такої пільги.

 11. Мінімальний конкурсний бал встановлено для вступників на спеціальності 081 Право, 281 Публічне управління та адміністрування - 140 балів

 12. Рейтингові списки вступників доступні в інформаційній системі "Конкурс" на сайті http://vstup.info/

 13. Так, на території інституту працює буфет, де студенти на будь-який смак мають можливість смачно перекусити.

 14. Інвалід війни
  Такі вступники можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  Маю інвалідність і неспроможний відвідувати навчальний заклад
  Такі вступники можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  Отримав відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов
  Такі вступники можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами іспитів 2020 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018, 2019 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  Не зміг скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану
  Такі вступники можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами вступних іспитів 2020 року та/або результатами ЗНО 2017, 2018, 2019 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали зовнішнє незалежне оцінювання з відповідних предметів у 2020 роціДокументи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування Такі вступники можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами вступних іспитів 2020 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  Учасник бойових дій Такі вступники можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами вступних іспитів 2020 року та/або зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2020 років з англійської, французької, німецької, іспанської мов та 2017-2020 років з інших предметів (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  Звільнений з військової служби
  Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 01 грудня 2019 року включно, можуть вступати до ПВНЗ "Кропивницький інститут державного та муніципального управління" за результатами вступних іспитів та/або зовнішнього незалежного оцінювання (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав зовнішнє незалежне оцінювання). Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  «Чорнобилець»
  Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої Вас віднесено.

 15. У ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» створена апеляційна комісія для вирішення спірних питань, які виникли під час проведення вступних випробувань, і розгляду апеляцій вступників. Її склад формується з числа провідних науково-педагогічних працівників інституту та кращих вчителів системи загальної середньої освіти Кіровоградської області. Апеляція подається на ім’я відповідального секретаря Приймальної комісії з детальним викладенням мотивів незгоди з виставленим балом. Її розглядають в день подання тільки в присутності вступника, або не пізніше наступного дня після її подання.

 16. Розклад вступних випробувань, що проводяться ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління», затверджується головою Приймальної комісії і оприлюднюється шляхом розміщення на веб-сайті інституту та інформаційному стенді Приймальної комісії не пізніше ніж за три дні до початку прийому заяв та документів для вступу на навчання за відповідними ступенями.

 17. Відповідно до Положення про приймальну комісію ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» та Правил прийому до інституту на 2020 рік інформація про результати співбесіди або іспиту в усній формі оголошується вступникові в день її/його проведення.

 18. Відповідно до Положення про приймальну комісію ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління», та Правил прийому до інституту на 2020 рік перескладання вступних випробувань не допускається.