ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи» — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Підвищення кваліфікації за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування
Корисна інформація для вступника
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Пільги в оплаті за навчання
Можливість помісячної оплати за навчання

ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи»

0

23–24 травня 2018 року в інституті відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи».

До початку роботи конференції учасники завітали до храму рівноапостольних святих Кирила та Мефодія для звершення молебня на початок доброї справи. Молебень очолив архімандрит Іоасаф (Перетятько) разом з протоієреєм Іваном Шемедюком.

У роботі науково-практичної конференції взяли участь представники духовенства храмів Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, досвідчені практики галузі соціальної роботи, провідні науковці навчальних закладів Кіровоградщини, зокрема інклюзивно-ресурсного центру управління освіти Міської ради міста Кропивницького, громадської організації «Асоціація педагогів християн Черкаської області», Запорізького національного технічного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та багатьох інших.

trace affiliate linkM2k Tekno

Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до учасників звернувся директор ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління», доктор юридичних наук, доцент Литвин Іван Іванович, який зазначив, що такі заходи сприяють поглибленню діалогу між духовенством і науковцями та підвищують інтерес до ролі наукових досліджень у формуванні духовно-моральних та соціальних цінностей. Протоієрей Роман Кондратюк зачитав вітальне слово від високопреосвященнішого Іоасафа, митрополита Кіровоградського і Новомиргородського, у якому висловив побажання усім учасникам конференції Божого благословення та закликав слідувати шляхами благодійників. Побажавши учасникам плідної та творчої праці, заступник директора з навчально-методичної та наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Шаркова Ганна Юріївна запропонувала регламент для виступів та питань до доповідачів на пленарному засіданні.

Під час пленарного засідання з числа запрошених гостей виступили: доцент кафедри практичної психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, докторант кафедри психології і педагогіки Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, кандидат психологічних наук, доцентГалушко Любов Ярославівна; перший заступник голови Синодального відділу по роботі з молоддю Української Православної Церкви, кандидат психологічних наук архімандрит Іоасаф (Перетятько); лікар-онколог хіміотерапевтичного відділення комунального закладу «Кіровоградський обласний онкологічний диспансер» Гардашніков Андрій Леонідович; керівник відділу у справах сім’ї Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, ключар храму преподобного Афанасія Афонського м. Кропивницького протоієрей Сергій Ткаченко; голова громадської організації «Асоціація педагогів християн Черкаської області» Шляхетко Володимир Анатолійович; директор інклюзивно-ресурсного центру управління освіти Міської ради міста Кропивницького Дорошенко Олена Миколаївна; студент 2 курсу міжнародного медичного факультету Донецького національного медичного університету Агесін Олуватосін Джон.

Архімандрит Іоасаф (Перетятько) у своїй доповіді «Вигорання молоді в процесі волонтерської діяльності» звернув увагу учасників конференції на те, що у кожного соціального працівника, як і у представників духовенства повинен залишатись особистий простір. Наголосив, що організації, в яких працюють соціальні працівники, мають використовувати щонайменші можливості для заохочення працівників, при чому важливим є не розмір заохочення, а увага і підтримка зі сторони роботодавця, що підкреслюють важливість і складність виконаної роботи.

Галушко Л. Я. передала до фонду бібліотеки монографію Яценко Т. С. у співавторстві «Самодепривація психіки та дезадаптація суб’єкта».

У доповідях Галушко Л. Я. («Архаїчні передумови мотиваційно-глибинного пізнання суб’єкта»), Гардашнікова А. Л. («Паліативна допомога як складова соціальної роботи: проблеми і перспективи»), Дорошенко О. М. («Досвід організації взаємодії школярів зі слухомовленнєвими порушеннями та їх однолітків звичайного розвитку»), протоієрея Сергія Ткаченка («Що таке homeschooling, і чи потрібно це нашим дітям?»), Агесіна О. Д. («Ефективність медичної філософії у відносинах між лікарями та пацієнтами») розглядалися актуальні питання стосовно важливих духовно-моральних проблем, і саме тому викликали жваві дискусії.

Під час роботи конференції були розглянуті різні аспекти діяльності Церкви, зроблені нові акценти, висловлені слушні пропозиції, які варто враховувати під час подальших досліджень.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу в режимі секційних засідань.

Робота конференції переконливо продемонструвала, що обрана тема «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи» є плацдармом для подальшої співпраці й обміну думками між духовенством, науковцями та досвідченими практиками з різних міст України. У зв’язку з актуальністю порушених питань за результатами конференції підготовлено та схвалено рекомендації, які затверджені в Резолюції конференції, а також друкований збірник тез доповідей учасників конференції.

 

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0