Участь завідувача кафедри філософських та гуманітарних дисциплін Чорноус О. В. у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Мови і світ: дослідження та викладання» — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Учасникам АТО – знижка на навчання 25%
Можливість помісячної оплати за навчання

Участь завідувача кафедри філософських та гуманітарних дисциплін Чорноус О. В. у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Мови і світ: дослідження та викладання»

0

22-23 березня 2018 р. завідувач кафедри філософських та гуманітарних дисциплін, кандидат філологічних наук, доцент Чорноус О. В. узяла участь у ХІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Мови і світ: дослідження та викладання», яка відбулася на факультеті іноземних мов Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та  була приурочена 35-ти річчю заснування факультету іноземних мов.

Доповідь була присвячена мотиваційній базі сучасних українських прізвищ, похідних від назв представників водної фауни. Такі антропоніми вважаються найбільш проблемними щодо мотивів номінації, що й актуалізує наукові пошуки в цій сфері. До уваги були взяті хронологічні межі функціонування лексем у мові, фіксації у наукових джерелах, фольклорі, наявність інших назв на позначення тих самих реалій у розмовному мовленні.

Ураховуючи полісемантичний характер досліджуваних лексем, зроблено спробу виявити та схарактеризувати можливі мотиватори щодо різних значень, адже основою використання назв тварин у переносних значеннях були абсолютно різні їхні властивості: зовнішній вигляд, характерні звички, сценарії поведінки.

0

0

0