День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Учасникам АТО – знижка на навчання 25%
Можливість помісячної оплати за навчання
Якісна вища освіта – це реальність!

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

0

Сьогодні, 18 травня 2017 року, відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. 

У Кропивницькому інституті державного та муніципального управління організовано фотовиставку «18 травня 1944 року – трагічна дата в історії кримськотатарського народу. Боротьба за повернення на Батьківщину. Інтеграція в демократичній Україні», зі студентами проведено бесіду про трагічні події, пов’язані з геноцидом кримськотатарського народу.

Довідка

Депортація кримських татар почалася 18 травня 1944 року о 3-й годині ранку і тривала до початку червня.

За офіційними даними, з Криму було депортовано 183 144 кримських татар; за татарськими джерелами - 228 500, з яких тільки протягом першого півтора року померли близько 110 тисяч осіб. У каральній операції брали участь 32 тисячі співробітників НКВС.

Репресій зазнали практично усі, незалежно від того виступали проти сталінського режиму чи ні. Десятиліттями радянська влада заперечувала свій злочин. Повернутись додому кримські татари змогли лише зі здобуттям Україною незалежності.

З огляду на те, що через сімдесят два роки після депортації внаслідок дій тоталітарного режиму правонаступника колишнього СРСР кримськотатарський народ знову опинився перед загрозою дискримінації на рідній землі, а також з метою підтримки боротьби громадян України - кримських татар за реалізацію своїх прав як представників корінного народу Указом Президента від 16 травня 2014 року і був встановлений День боротьби за права кримськотатарського народу.