Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи» — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Підвищення кваліфікації за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування
Корисна інформація для вступника
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Пільги в оплаті за навчання
Можливість помісячної оплати за навчання

Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи»

0

16 травня 2017 року в інституті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи».

trace affiliate linkGOLF NIKE SHOES

 

До початку роботи конференції учасники завітали до храму рівноапостольних святих Кирила та Мефодія для звершення молебня на початок доброї справи. Молебень очолив протоієрей Сергій Ющик разом з протоієреєм Іваном Шемедюком та ієреєм Віталієм Ігнатьєвим.

У роботі науково-практичної конференції взяли участь представники духовенства храмів Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, досвідчені практики галузі соціальної роботи, провідні науковці навчальних закладів Кіровоградщини, зокрема Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері», Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та багатьох інших.

Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до учасників звернувся директор ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління», доктор юридичних наук, доцент Литвин Іван Іванович, який зазначив, що такі заходи сприяють поглибленню діалогу між духовенством і науковцями та підвищують інтерес до ролі наукових досліджень у формуванні духовно-моральних та соціальних цінностей. Протоієрей Сергій Новак зачитав вітальне слово від високопреосвященнішого Іоасафа, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського, у якому висловив побажання усім учасникам конференції Божого благословення та закликав слідувати шляхами благодійників. Побажавши учасникам плідної та творчої праці, заступник директора з навчально-методичної та наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Шаркова Ганна Юріївна запропонувала регламент для виступів та питань до доповідачів на пленарному засіданні.

Під час пленарного засідання з числа запрошених гостей виступили: перший проректор Київської духовної академії і семінарії, кандидат богословських наук, професор протоієрей Сергій Ющик; старший помічник ректора з навчально-методичної роботи Київської духовної академії і семінарії, кандидат богословських наук, професор Архімандрит Сильвестр (Стойчев); професор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, доктор педагогічних наук Барно Олександр Миколайович; завідувач навчальною частиною недільної школи імені св. Луки Кримського Свято-Єлисаветинського чоловічого монастиря Коваленко Надія Миколаївна; завідувач кафедри філософських та гуманітарних дисциплін ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління», кандидат філософських наук, доцент, ієрей Ігнатьєв Віталій Аркадійович.

Архімандрит Сильвестр (Стойчев) у своїй доповіді «Формування суспільної думки Православною Церквою на сучасному етапі» звернув увагу учасників конференції на те, що православ’я як традиційна релігія недостатньо представлена в сучасних інформаційних ресурсах, що вимагає нових підходів до підготовки молодих священників і церковних інститутів, які могли б виробити сучасні методи діалогу з суспільством.

У доповідях Ігнатьєва В. А. («Проблема формування відносин між теологією і філософією»), Коваленко Н. М. («Особенности обучения и воспитания детей в условиях современной воскресной школы»), Колєвої Г. М. («Організація роботи психологічної підтримки та реабілітації учасників АТО в Кіровоградському обласному госпіталі для ветеранів війни на прикладі роботи Центру медико-психологічної реабілітації КОМПАС») розглядалися актуальні питання стосовно важливих духовно-моральних проблем, і саме тому викликали жваві дискусії.

Під час роботи конференції були розглянуті різні аспекти діяльності Церкви, зроблені нові акценти, висловлені слушні пропозиції, які варто враховувати під час подальших досліджень.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили роботу в режимі секційних засідань.

Робота конференції переконливо продемонструвала, що обрана тема «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи» є плацдармом для подальшої співпраці й обміну думками між духовенством, науковцями та досвідченими практиками з різних міст України. У зв’язку з актуальністю порушених питань за результатами конференції підготовлено та схвалено рекомендації, які затверджені в Резолюції конференції, а також друкований збірник тез доповідей учасників конференції.