День міста Кропивницький — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Підвищення кваліфікації за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування
Корисна інформація для вступника
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Пільги в оплаті за навчання
Можливість помісячної оплати за навчання

День міста Кропивницький

top

  Кропивницький відсвяткував свій День міста в 3-ю суботу вересня. 

 

 

 

Adidas footwearShoes Nike Kobe 11

Виникнення сучасного Кропивницького пов’язують з фортецею святої Єлисавети. 29 грудня 1751 (9 січня 1752) року сенат на підставі клопотання сербського полковника Івана Хорвата видає указ про створення Нової Сербії та будівництво для її захисту фортеці святої Єлисавети. У січні 1752 року указ був підписаний Єлизаветою Петрівною, після чого була видана жалувана грамота Івану Хорвату та інструкція Івану Глєбову. Згадані документи не вказували місце побудови фортеці, тому його було обрано за наказом Івана Глєбова геодезистами за межами Нової Сербії на правому березі Інгулу до впадіння Сугоклеї.

Зручне розташування (дорога на Хаджибей, Крим та з Січі до Польщі) визначило долю майбутнього міста. Міщанська слобода, навколо якої розрослося місто, з’явилася в 1753 році ще до початку будівництва фортеці на лівому протилежному від фортеці березі Інгулу. Поява міщанської слободи біля фортеці стала наслідком створення Слобідського козацького полку. Стимулював заселення слободи дозвіл сената на проведення в міщанській слободі 4 ярмарків на рік та відвідування їх іноземцями. Перший петропавлівський ярмарок відбувся на території новоствореної міщанської слободи (на території сучасного центрального ринку) 29 червня 1754 року невдовзі після урочистого закладання фортеці.

Саме цей рік вважають роком заснування міста Єлисаветграда, однак задовго до заснування цієї фортеці тут вже з’являлися зимові поселення козаків, селилися серби, хорвати, євреї та німці.

Наприкінці XVIII століття кордон Росії відсунувся далі на південь і Форт Святої Єлисавети втратив своє стратегічне значення. У 1924 році місто Єлисавети було перейменовано на Зінов’євськ, пізніше на Кірово, і лише в 1939 році в Кіровоград.

17 вересня 2016 року відбулася святкова хода громадськості Подільського й Фортечного районів міста та колективів, після якої на площі перед будинком міської ради було урочисто відкрито свято з нагоди Дня міста. На площі Героїв Майдану демонстрували можливості сучасної пожежної техніки, у парку культури та відпочинку «Ковалівський» виступав міський професійний та військовий духові оркестри, звучали номери концертних програм, частували різноманітними блюдами національні кухні.

А на вулиці Дворцовій презентували свої навчальні заклади студенти нашого міста. КІДМУ КПУ розмістив юридичну клініку, де всі охочі могли отримати безкоштовну правову допомогу, яку надавали під керівництвом викладачів Зеленко Інни Павлівни та Гурницького Євгена Олеговича студенти старших курсів Литвинов Максим і Цуркан Марина. Під час концертної програми справили приємне враження на глядачів пісня «Червона рута» у виконанні Анастасії Копай та спортивно-хореографічна композиція за участю Ткаченко Світлани, Герус Юлії, Яшиної Анни, Ніколайчук Ірини, Хохленко Анастасії та Гребенюк Вікторії. Група підтримки дякувала за чудовий настрій щирими гучними оплесками.

Цей гарний сонячний день надовго запам’ятається учасникам свята!