Всеукраїнська науково-практична конференція «СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ, ПРАКТИКА, СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ» — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Підвищення кваліфікації за спеціальністю 281 Публічне управління та адміністрування
Корисна інформація для вступника
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Пільги в оплаті за навчання
Можливість помісячної оплати за навчання

Всеукраїнська науково-практична конференція «СОЦІАЛЬНЕ СЛУЖІННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ НА ТЕРЕНАХ УКРАЇНИ: ІСТОРІЯ, ПРАКТИКА, СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ»

top

  19 травня 2016 року у ПВНЗ «Кіровоградський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальне служіння Православної Церкви на теренах України: історія, практика, стан і перспективи».

Running Sneakers StoreAir Jordan

До початку роботи конференції учасники завітали до храму рівноапостольних святих Кирила та Мефодія для звершення молебня на початок доброї справи. Молебень очолив протоієрей Владислав Діханов разом із протоієреєм Сергієм Новаком та ієреєм Віталієм Ігнатьєвим.

У роботі науково-практичної конференції взяли участь представники духовенства храмів Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, досвідчені практики галузі соціальної роботи, провідні науковці навчальних закладів Кіровоградщини, зокрема Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері», комунального закладу «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Кіровоградської обласної ради, Кіровоградського обласного госпіталю, Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та багатьох інших.

Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом до учасників звернувся директор ПВНЗ «Кіровоградський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету», кандидат юридичних наук, доцент Литвин Іван Іванович, який зазначив, що такі заходи сприяють поглибленню діалогу між духовенством і науковцями та підвищують інтерес до ролі наукових досліджень у формуванні духовно-моральних та соціальних цінностей. Протоієрей Сергій Новак зачитав вітальне слово від високопреосвященнішого Іоасафа, архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського, у якому висловлено побажання всім учасникам конференції Божого благословення: «…нехай неупереджений обмін думками слугує на благо і Церкви та на користь нашого суспільства». Побажавши всім учасникам плідної та творчої праці, заступник директора з навчально-методичної та наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Шаркова Ганна Юріївна запропонувала регламент для виступів та питань до доповідачів на пленарному засіданні.

Під час пленарного засідання з числа запрошених гостей виступили: голова Синодального відділу Української Православної Церкви соціально-гуманітарних питань, в. о. голови Синодального відділу благодійності і соціального служіння Української Православної Церкви, бакалавр міжнародних відносин, магістр українознавства протоієрей Владислав Діханов; професор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький педагогічний університет ім. Г. Сковороди», академік Міжнародної академії з креативної педагогіки, доктор педагогічних наук Барно Олександр Миколайович; заступник генерального директора лікарні Святого Луки м. Кіровограда Василенко Ольга Михайлівна; головний лікар Кіровоградського обласного госпіталю, кандидат медичних наук Сябренко Геннадій Петрович; доцент кафедри практичної психології Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук Шишова Інна Олексіївна; завідувач кафедри гуманітарних та економічних дисциплін ПВНЗ «Кіровоградський інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету», кандидат філософських наук, доцент Ігнатьєв Віталій Аркадійович.

Протоієрей Владислав Діханов у своїй доповіді «Соціальне служіння Української Православної Церкви на сучасному етапі в умовах соціальної, політичної та економічної кризи» звернув увагу учасників конференції на проблеми, які виникли в суспільстві впродовж останніх років унаслідок конфлікту на Сході України, що спричинило появу соціальних груп переселенців, воїнів АТО, які потребують допомоги медичного та побутового характеру.

У доповідях Ігнатьєва В. А. («Воцерковлення інтелігенції як завдання соціального служіння»), Барно О. М. («Розвиток сучасного християнства для духовності українського народу»), Шишової І. О. («Підготовка студентів до роботи із дітьми з особливими потребами та християнська церква») розглядалися актуальні питання, що стосувалися важливих духовно-моральних проблем, а саме тому викликали жваві дискусії.

Під час роботи конференції були розглянуті різні аспекти діяльності Церкви, зроблені нові акценти, висловлені слушні пропозиції, які варто враховувати під час подальших досліджень.

Після пленарного засідання учасники конференції подовжили роботу в режимі секційних засідань.

Робота конференції переконливо продемонструвала, що обрана тема «Соціальне служіння Православної Церкви на теренах України: історія, практика, стан і перспективи» є плацдармом для подальшої співпраці й обміну думками між духовенством, науковцями та досвідченими практиками з різних міст України. У зв’язку з актуальністю порушених питань за результатами конференції підготовлено та схвалено рекомендації, які затверджені в Резолюції конференції, а також електронний збірник тез доповідей учасників конференції.