Науково-практичний семінар «Державотворення в Україні: передумови та сучасні тенденції» — Кропивницький інститут державного та муніципального управління
Почни свій шлях до успіху разом з нами!
Учасникам АТО – знижка на навчання 25%
Можливість помісячної оплати за навчання
Якісна вища освіта – це реальність!

Науково-практичний семінар «Державотворення в Україні: передумови та сучасні тенденції»

0

5 квітня 2017 року у ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» кафедрою фундаментальних та приватно-правових дисциплін проведений науково-практичний семінар на тему: «Державотворення в Україні: передумови та сучасні тенденції».

 

З вітальним словом і побажаннями присутнім плідної роботи до учасників науково-практичного семінару звернулися директор інституту, доктор юридичних наук, доцент Литвин Іван Іванович та заступник директора інституту з навчально-методичної та наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Шаркова Ганна Юріївна.

Завідувач кафедри фундаментальних та приватно-правових дисциплін, кандидат юридичних наук, доцент Зеленко Інна Павлівна представила учасників семінару і ознайомила присутніх з регламентом проведення заходу.

Студентка 1-го курсу групи ДП-116 Полторак Світлана виступила з доповіддю на тему: «Проблеми реалізації прав людини та громадянина в Україні», в якій зазначила, що, проголосивши незалежність, Україна стала на шлях побудови власної правової держави і громадянського суспільства. Одним із важливих питань залишається здійснення Україною свого конституційного обов’язку – забезпечення реалізації та захисту прав людини та громадянина.

Студент групи ДП-115 Скорупо Володимир у своєму виступі розкрив одну із болючих тем: «Безробіття в Україні. Сучасні реалії та підходи щодо його скорочення», зазначивши, що проблема безробіття є важливою на сьогодні не тільки в Україні, а й в інших країнах. За даними ООН, сьогодні у світі кожний третій працездатний не має роботи взагалі або має випадковий чи сезонний заробіток, тому безробіття є важливою соціальною проблемою сучасного суспільства.

Студент групи ДП-115 Герасименко Ігор підготував доповідь на тему: «Сучасні проблеми реформування поліції», наголосивши, що обрана тематика є вкрай актуальною для сучасної України, оскільки ефективна діяльність силових відомств є запорукою суспільної безпеки. Також високий рівень довіри до силових відомств сприяє зменшенню соціальної напруги в державі.

Студентка групи ДП-113 Пришлюк Оксана виступила з доповіддю на тему: «Права людини та бідність», у якій звернула увагу на те, що протягом останніх чотирьох років в Україні ухвалено низку нормативних актів, направлених на подолання бідності, але в цих документах практично не враховано гендерного чинника, запропоновані заходи є неефективними і малозначущими.

Старший викладач кафедри фундаментальних та приватно-правових дисциплін ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» Попов Роман Олегович розкрив тему «Особливості юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері безпечності та якості сільськогосподарської продукції», наголосивши на тому, що негативним явищем сьогодення є поширення фальсифікації харчових продуктів шляхом їх підроблення за допомогою харчових і нехарчових добавок, які імітують покращення органолептичних характеристик, заміни продукту вищого ґатунку більш низьким тощо. За таких умов важливе значення має забезпечення права кожного на якісні та безпечні продукти харчування шляхом встановлення заходів юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання вимог чинних нормативно-правових актів.

Завершив науково-практичний семінар старший викладач кафедри фундаментальних та приватно-правових дисциплін ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» Гурницький Євген Олегович з презентацією на тему: «Право на доступ до інформації».