Cтажування при працевлаштуванні допустиме лише для певної категорії осіб — Кропивницький інститут державного та муніципального управління

Cтажування при працевлаштуванні допустиме лише для певної категорії осіб

  В інших випадках з метою перевірки відповідності особи роботі, яка йому доручається, з нею слід укладати трудові договори та обумовлювати випробування

Running sportsAir Jordan

  Проходження стажування законодавчо передбачено лише для певних категорій осіб, зокрема державних службовців, студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, зареєстрованих безробітних тощо.

  На це звертає увагу Мінсоцполітики у листі від 21.11.2018 р. № 1748/0/101-18.
 При цьому конкретний перелік документів, який необхідно оформити, визначається законодавством в залежності від категорій осіб, яких планується залучити до стажування.
  Тому залучати осіб до стажування можна виключно у випадках, передбачених законодавством.
  В інших випадках з метою перевірки відповідності особи роботі, яка йому доручається, з нею слід укладати трудові договори та обумовлювати випробування в порядку, визначеному статтями 26 - 28 КЗпП.
  У разі проходження практики студентами ВНЗ без зарахування їх на штатні посади трудові відносини між практикантом і підприємством не виникають. У разі зарахування студента на штатну посаду з ним укладається трудовий договір шляхом оформлення наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та з повідомленням органів Державної фіскальної служби.